Legfrissebb bejegyzések

Kiből válhat igazán jó masszőz?


A masszírozás alapvetően egészségünk javítását szolgálja. Egy jó masszőz által számtalan csodás hatást gyakorol testünkre és persze lelkiállapotunkra is.

Ettől függetlenül persze nem feltétlenül masszírozunk mindig terápiás jelleggel. A tevékenység célja, például egy párkapcsolatban, lehet akár csak egy kis előjáték is.

Amennyiben valaki profi masszőz szeretne lenni, a masszázsra terápiás kezelésként érdemes tekintenie, amikor megvizsgálja a szakmához szükséges követelményeket. Fontos megemlíteni, hogy valójában az erotikus masszázshoz is ugyanúgy szükséges a magas szintű szaktudás.

Fizikai és személyiségbeli tulajdonságok is adottnak kell legyenek ahhoz, hogy valakiből valóban jó masszőz válhasson.

A fizikai tényezőknél az elsődleges, hogy erős keze legyen az illetőnek.

Nem azért, mert mindig, minden vendéget nagyon erősen kell masszírozni. Vagy mert minden masszázs típushoz kifejezetten nagy erőt kell kifejteni. Nyilván, személyenként különböző igények adódnak.

De ha valakinek nincs erő a kezeiben – például genetikailag gyengébbek az ízületei, esetleg sport, vagy egyéb típusú kéz / kar sérülése van-, akkor valószínű, hogy hosszútávon nem lesz majd alkalmas a tevékenység végzésére.

A masszírozás fizikai munkának számít, ezt ne feledje el senki, aki latolgatja a témát.

Szintén nagyon fontosak a megfelelő személyiség vonások.

Mivel ez a szakma ún. segítő típusú szakma, adott kell legyen az empátiára való készség. A jó masszőz kicsit pszichológusként is kell funkcionáljon egy-egy kezelés alkalmával. A kezelés ugyanis akkor a legjobb, ha alkalmazkodik a kezelt fél éppen aktuális lelki állapotához.

Ebből már adódik a következő fontos dolog: a jó kommunikációs készség.

Kifejezetten jól jön ebben a szakmában, amikor valaki könnyen megtalálja a közös hangot idegenekkel is. Hiszen nap mint nap új emberekkel találkozni akár stresszforrás is lehet egy olyan ember számára, aki rosszul kommunikál, mi több, nem is szeret beszélgetni.

Türelem és kedvesség.

Igen, még akkor is, amikor épp nem a legfelhőtlenebb lelkiállapotában dolgozik a masszőz. A vendégek pihenni és gyógyulni érkeznek a kezelésekre. Ezért hát nagyon fontos, hogy  az esetleges negatív energiákat a masszőz „hagyja otthon”, ne vigye azokat magával a munkába.

A felsorolt tulajdonságok persze tanulhatók, fejleszthetők. Mégis érdemes önvizsgálatot tartani. Erősségeink-e ezek a tulajdonságok, vagy sem, mielőtt ezt a szakmát választjuk.